Danae Vision

Určite to pozná každý z vás. Unavené, podráždené, suché alebo červené oči, problémy so zaspávaním, nekvalitný spánok, bolesti krčnej chrbtice, bolesti hlavy a celková únava. Deň za dňom sa zamýšľate, čo to mohlo spôsobiť. Odpoveď je jednoduchá: náš životný štýl sa zmenil. Stále viac času trávime pri tzv. digitálnych médiách. Počítače, televízory, tablety, smartfóny, navigácie, herné konzoly… Stali sa bežnou súčasťou nášho sveta. Nachádzame v nich užitočné informácie, komunikujeme s priateľmi a rodinou, učíme

sa s deťmi, riešime biznis. Až 30 % ľudí používa digitálne zariadenia približne 6 hodín denne, 14 % z nás trávi v ich spoločnosti viac ako 10 hodín času. Popritom si neuvedomujeme, že všetky tieto prístroje sálajú do okolia vysoko energetické modré svetlo. A práve toto svetlo býva príčinou všetkých spomínaných problémov.

Okrem digitálnych zariadení je zdrojom modrého svetla aj slnečné svetlo a umelé osvetlenie. Vo svojej podstate je pre nás táto časť svetelného spektra prospešná a napomáha nám byť aktívni. Ak je ho však prebytok, náš organizmus je príliš bdelý a nie sme schopní relaxovať a plnohodnotne sa vyspať. Toto svetlo má krátku vlnovú dĺžku, z toho dôvodu sa viac rozptyľuje. A rozptýlené svetlo spôsobuje rozmazanie obrazu a zníženie kontrastu pri videní. Naše oči sa musia viac namáhať, aby zaostrili videný obraz, meníme neprirodzene polohu tela, zaťažujeme si krčnú chrbticu, prípadne si zariadenia približujeme viac k očiam. A tak sa dostávame do začarovaného kruhu. Zdalo by sa, že cesta von neexistuje, ale opak je pravdou.

Možností, ako s digitálnou únavou očí bojovať, je hneď niekoľko. Niečo pre seba môžete urobiť aj hneď. Mali by ste cielene žmurkať častejšie, čo pomôže vašim očiam opakovane zaostriť a zníži únavu očí. Okrem toho by bolo prospešné robiť pravidelné prestávky pri práci alebo pri sledovaní televízie. Každých 20 minút by ste mali činnosť prerušiť a cielene zaostriť na vzdialené objekty na minimálne 20 sekúnd. Zdá sa vám to príliš komplikované a máte pocit, že by vás to mohlo rušiť? Potom môžete požiadať očného optika, aby vám zhotovil okuliare, ktorých okuliarové šošovky budú mať špeciálnu farbu, ktorá modré svetlo filtruje. Nezdá sa vám to veľmi estetické? Máme pre vás aj iné riešenie – novinku firmy HOYA, jedinečnú multiúpravu HVLL BlueControl.

HVLL BlueControl je najmodernejšia antireflexná úprava z ponuky firmy HOYA. Dá sa kombinovať so všetkými typmi okuliarových šošoviek (jednoohniskové, pracovné, multifokálne), a preto je použiteľná pre každého. Jej špeciálne zloženie pomáha odfiltrovať modré svetlo, čím uľaví vašim očiam, umožní prirodzené vnímanie farieb bez skreslenia, redukuje nežiadúce odlesky, zvyšuje kontrast. Navyše je to povrchová úprava a nie zafarbenie šošoviek, takže vaše okuliare budú vkusné a ochránia vaše oči pred trvalým poškodením spôsobeným fenoménom dnešnej doby. HVLL BlueControl celkovo zníži únavu vašu i vašich očí, pomôže odstrániť bolesti hlavy a vy sa možno budete môcť konečne dobre vyspať.

Základom HVLL BlueControl je vysokokvalitná antireflexná úprava Hi-Vision LongLife. Má vynikajúce optické aj praktické vlastnosti – chráni okuliarové šošovky pred poškriabaním až 7 krát viac ako štandardný antireflex, odpudzuje vodu, mastnotu a nečistoty, je antistatická a výrazne uľahčuje čistenie.
Týka sa to nás všetkých, až 83 % opýtaných pociťuje digitálnu únavu očí, avizuje pocit suchých a červených očí, bolesti hlavy a pod. Je teda najvyšší čas navštíviť očného optika a vybrať si pre seba nové okuliare s úpravou HVLL BlueControl. Vaše oči sa tomu určite potešia.

2 Odpovede

  1. Dobrý deň, mám nejasnosti ohľadom objednania skiel. Očná lekárka mi predpísala dioptrie pravé oko do diaľky 1,5 cyl. 0,75 os 163, ľavé oko do diaľky 2,0,vzdialenosť zrenic 63.V optike mi však dodali do rámov vaše šošovky s týmito údajmi: P Hilux 1.50 HVLL BLC QSP Sph:-225, cyl. +075, L Hilux 1.50 HVLL BLC QSP Sph:-200 cyl. -, priem. 70.Nesrdia mi teda údaje s vyšetrením od lekárky. Je to v poriadku??? Taktiež som si pri preberaní hotovej zákazky všimla, že jedna strana rámu okuliarov si sklom je akoby vychylena von a druhá strana je ohnuto dovnútra k oku. Aj po nasadení mi tieto okuliare až ťahali oči a točila sa mi hlava. Odmietla som ich prevziať, vraj ich opravia. No tie sklá neviem… Ďakujem za rady.

  2. Dobry den, prosim vas aka je cena za tieto Blue control skla? V pripade okuliarov s dioptriami a cylindrami 0,5.
    A este – pri pozerani cez skla s takouto upravou su farby normalne, napr. biela je biela alebo su jemne sfarbene, napr. biela do takej jemnej maslovej?
    Dakujem.