Danae Vision

Máte unavené oči, sedavú prácu a bolieva vás chrbát? Blížite sa k päťdesiatke a nevidíte ostro na monitor ani na papiere na stole? Nezdravo sa pri tom hrbíte až predkláňate? Pomôžu nové okuliare.

…skúste okuliarové sklá OfficeMAX.

V tomto veku sú pre ľudí pracujúcich vo vnútri najvhodnejšie interiérové okuliare, nazývané tiež kancelárske. „Sú ideálne pre každého, kto prestáva dobre vidieť na strednú vzdialenosť, teda od 40 cm po štyri až päť metrov. Oči vtedy zaostrujú na hranici svojich možností a rýchlo sa unavia. S bežnými okuliarmi na čítanie si vystačíte do 35 cm, ale na prácu so vzdialenejším počítačom už veľmi nie“, hovorí optometrista Michal Krasňanský.

Dioptrie kancelárskych multifokálov plynule rastú od horného kraja šošovky smerom dole. Zároveň majú široké zorné pole. Práve ono je výhodou oproti tzv. celodenným multifokálom noseným vnútri aj vonku.

Ľudia pracujúci v kancelárii, so zákazníkmi, alebo lekári s pacientmi, si preto vyberajú kancelárske šošovky OfficeMAX a nedajú na ne dopustiť.

Vyrábajú sa v troch verziách podľa maximálnej pracovnej vzdialenosti. „Model Computer je vhodný pre prácu tak do 1,3 metra. Už prevedenie Work umožňuje krásne vidieť do dvoch metrov a OfficeMAX Business až do štyroch. Avšak s väčšou dĺžkou zorného poľa sa mierne zužuje jeho šírka. Fyzika nepustí,“ upresňuje Martina Urbaníková z púchovského Optického centra.

Okuliare so šošovkami OfficeMAX zlepšia vašu pracovnú pohodu, schopnosť sústrediť sa a podať lepší výkon. A pravdepodobne aj odstránia bolesti krku a chrbtice.

 

Článok bol súčasťou prílohy MÔJ DOMÁCI LEKÁR vychádzajúcej v novembri 2013 v náklade 135 000
ks k časopisom orientovaných na ženy starajúce sa o svoje zdravie vydavateľstva Versa Media.