[masterslider id=”2″]


Multifokálne šošovky


Pre koho sú určené?
Vyriešia nepohodu spojenú so striedaním 2 okuliarov na diaľku a do blízka. Sprostredkujú ostré videnie na všetky vzdialenosti, zabezpečia vysoký vizuálny komfort pri pobyte vonku aj vo vnútri. Pokiaľ sa pohybujete hlavne vonku alebo v priestoroch veľkých hál, šoférujete a len príležitostne sa venujete čítaniu, administratíve a práci na počítači, potom sú „univerzálne“ celodenné multifokály pre vás ako stvorené.

Primary button
https://google.com


Základné multifokálne šošovky
Štandardné (konvenčné) multifokály na celodenné nosenie spoľahlivo poslúžia každému, kto stojí pred výberom svojich prvých multifokálov a jeho oči potrebujú na čítanie len o 0,50 až 2,00 dioptrie viac, než na diaľku. Veľmi dobré výsledky sú dosahované pri najnovších šošovkách AMPLITUDE (Hoya) dostupných v optikách už v cene od 130 € / pár (vrátane povrchových úprav). Pomer ceny a užívateľského komfortu tu jednoznačne hrá v prospech klienta. Pri bočných pohľadoch mimo užší progresívny koridor však treba akceptovať mierne skreslenie obrazu (obr. č. 1), ktorého vnímanie sa po krátkom návyku stráca.

Primary button
https://google.com


Vylepšené multifokálne šošovky
Zdokonalené multifokály SUMMIT (Hoya) predstavujú vysoko uznávaný nadštandard v maloobchodnej cene od 200 € / pár (vrátane povrchových úprav). Vylepšenie spočíva v širšej zóne na čítanie a na strednú vzdialenosť, vyššej stabilite obrazu pri rýchlych zmenách pohľadu a celkovo vo väčšom pohodlí užívateľa (obr. č. 1). V roku 2010 patrili šošovky Summit k najpredávanejšiemu typu multifokálov značky Hoya. Ich vývoj sa však nezastavil a dnes sú dostupné aj v individualizovanom prevedení ako Summit Trueform. Zmenou výrobnej technológie sa spomenuté užívateľské výhody posunuli ešte bližšie k dokonalosti.

Primary button
https://google.com


Individualizované multifokálne šošovky
Individualizované multifokálne šošovky sú dielom novej tzv. Freeform technológie a prinášajú donedávna nepoznané užívateľské výhody. Kým technológia výroby predošlých 2 kategórií spočíva v opracovaní polotovarov zohľadňujúcich priemerné fyziognomické parametre populácie, dizajn individualizovaných šošoviek sa začína „rodiť“ až po zmeraní a zadaní osobných parametrov očí, tváre a rámu ich budúceho nositeľa.

https://google.com


Plne individualizované šošovky
Šošovky s individuálnym výbrusom progresie na prednej alebo zadnej strane majú miesto v ponuke mnohých výrobcov. Produktová rada HOYALUX iD však predstavuje jediné s integrovaným výbrusom na oboch plochách šošoviek, ktoré naviac zohľadňujú aj informácie o vašom životnom štýle a pravidelných aktivitách. Vďaka neuveriteľnej stabilite obrazu (aj pri rýchlych pohyboch oka), eliminácii bočného skreslenia a širokému zornému poľu nesporne splnia očakávania aj najnáročnejších užívateľov (obr. č. 3 a 4). Sú dostupné v 2 prevedeniach – LifeStyle a MyStyle – od 290 € do 600 € / pár v závislosti od stupňa individualizácie. Dosiahnuť svetovú kvalitu individualizovaných multifokálov v slovenských podmienkach a za prístupné ceny (od 250 € / pár) sa najnovšie darí aj slovenskému výrobcovi značky DANAE VISION®. Uvedeniu vlastných Freeform multifokálov predchádzali niekoľkoročné prípravy a rozsiahle investície.

Primary button
https://google.com

 

Comments are closed.