Danae Vision

FLAIR

Nezameniteľný dizajn kolekcie Flair hovorí rečou tvarov a farieb, spája cit pre štýl s nadčasovým vkusom. Akcentuje krásu ľudskej tváre, prekvapuje remeselnou vynaliezavosťou, vyzdvihuje optickú odbornosť a potvrdzuje precíznosť nemeckej výroby. Použitie ľahkých, pružných a antialergických materiálov umocňuje komfort užívateľov, ktorí sú na svoje okuliare právom hrdí. Flair je totiž pojem – synonymum najvyššieho ratingu v celosvetovej optickej branži.

Nemecký výrobca je dlhodobo lídrom v patentovo chránených technických inováciách. Vyvíja dizajnérske skvosty, ktoré zdôraznia osobnosť užívateľa tak, ako žiadne iné a dodajú jeho vzhľadu dôstojnosť a decentnosť. Značka Flair vznikla už v roku 1945, kedy si Reiner Beck, (syn zakladateľa firmy) všimol trend trend kvality moderného sveta a založil firmu  „Flair Modellbrillen“. Označenie „Made in Germany“ zaručuje presnost a kvalitu v každéj fázi výrobného procesu a je základom vysokej a trvalej kvality. Či jednoduché alebo zdobené,  farbenie obruby je nejdôležitejšou fázou výroby. Zruční umelci firmy Flair vedia využívať farby skvelo. Celá montáž i nanášenie farieb je ručná práca.

Základná filozofia: Zníženie váhy

Podstata designu rámov je založená na otázke: Ako vyzerá obruba, ktorá kombinuje štýl s maximom pohodlia? V priebehu vývoja se firma Flair riadila požiadavkami zákazníkov na vysokú kvalitu.

Biooceľ

Po niekoľkých rokoch výskumu vyvinul tím Flair novú, vysoko technickú biooceľ, ktorá dokazuje, že bude materiálom, ktorý spĺňa všetky požiadavky na výrobu i nosenie optimálnym spôsobom. Pretože biooceľ vôbec neobsahuje nikel, je akékoľvek riziko alergie vylúčené. S ohľadom na elasticitu a stabilitu je bioocel temer 2x pružnejšia ako titán, pretože titan podrobený ohybom v 90° a viac praská po 5 ohyboch. Biooceľ vydrží nejmenej 9 ohybov. Okrem toho obruby boli podrobené viac než sto tisícom ohybov na špeciálne vyrobených testovacích prístrojoch a nevykázali žiadne poškodenie. Nielen to dokazuje obrovskú stabilitu  materiálu, naviac tu neexistuje skoro žiadne riziko zlomenia obruby.

Vedľa vysokotechnickej oceli dovršuje túto novinku prelomová brúsiaca technika. Sklá u tohto patentu niesú prišróbované ku straniciam ako obvykle, ale sú pripevnené nylonovým vlascom. Nylonový vlasec je prekrížený, sklá so stranicami sú teda spolu „zauzlované“.

Keď je minimalizácia prepracovaná k dokonalosti, potom sa dostávame k podstate. Klenot medzi rámami.