Danae Vision

PRE KOHO SÚ VHODNÉ?

Sú vhodné pre všetkých, ktorí sa nachádzajú prevažnú časť dňa vo vnútri. V súčasnosti väčšina ľudí trávi viac ako 6 hodín z pracovného dňa v interiéri, pracujú za stolom, za pultom, často čítajú, intenzívne používajú počítač,komunikujús klientmi, pohybujú sa v rámci menších miestností.. Pri väčšine svojich denných aktivít uprednostňujú komfortne široké zorné pole pri pohľade na blízke a stredné vzdialenosti.

Podľa prieskumov až 70 % z nich trpí bolesťami krku a ramien, mnohým bol potvrdený lekársky nález na krčnej chrbtici. Príčinou nesprávneho držania tela pri práci, predkláňania sa alebo neprirodzeného sklonu hlavy, ktorý namáha vaše krčné stavce, býva často neostré videnie. Zúžené a plytké zorné pole na blízke a stredné vzdialenosti pri používaní čítacích okuliarov alebo celodenných multifokálov vás núti často otáčať hlavu.

OfficeMAX+ – interiérové multifokálne šošovky s progresiou na zadnej ploche poskytujú výrazne vyšší vizuálny komfort na stredné vzdialenosti a na blízko než konvenčné interiérové multifokály.

  • Majú extrémne široké zorné pole.
  • Výrazne eliminujú skreslenie a plávanie obrazu v periférii.
  • Mäkký dizajn znamená spontánny návyk pre väčšinu používateľov.
  • K dispozícii v 4 variantoch (Computer, Work, Business, Infinity).

Japonský výrobca HOYA sa tematike interiérových multifokálov (nazývaných tiež „kancelárske“) dlhodobo intenzívne venuje. Vyvíjané produkty sa vzájomne dopĺňajú, reagujú na zvyšujúce sa požiadavky používateľov:

  • ADDPOWER 60 – pre intenzívne čítanie bez bariér. Významne rozšíri zorné pole na čítanie a prehĺbi ho z bežných 30 cm na 60 cm bez akejkoľvek záťaže krčnej chrbtice.
  • TACT 200 – pre efektívnu prácu s počítačom. Širokú zónu ostrého videnia účinne predĺži až na 2 m, t.j. na najčastejšie využívanú „pracovnú vzdialenosť” v interiéri vrátane práce s počítačom.
  • TACT 400 – ideálne pre dynamickú prácu v miestnosti. Určené pre všetkých, ktorí často striedajú pohľad na blízko a na vzdialenejšie predmety či osoby v miestnosti (do 4 m).
  • Hoyalux iD WORKSTYLE V+ – pre maximálnu interiérovú slobodu vašich očí. Najpokrokovejšie a ergonomicky najdokonalejšie interiérové šošovky vyrobené unikátnou japonskou technológiou. Vyznačujú sa najvyššou presnosťou videnia s extra širokým zorným poľom bez bočných skreslení. Vďaka metóde „Kontroly stability videnia“ eliminujú pocity „plávania“ obrazu aj pri rýchlych zmenách pohľadu.

 

Pri výbere najvhodnejších interiérových multifokálov vám ochotne poradí váš optik. Doprajte si kvalitu, vaše oči si to zaslúžia.