Danae Vision

Váš úspech v práci a v podnikaní nepochybne závisí od vašich schopností a nasadenia. Aby ste ich mohli naplno využiť, musíte mať vytvorené čo najlepšie pracovné podmienky. Významnú úlohu nezohráva len prostredie, ale aj ZRAKOVÁ POHODA, ktorá ovplyvňuje schopnosť sústrediť sa a zabraňuje každodennej únave očí. Vo februárovom článku seriálu INFORMÁCIE PRE VAŠE OČI sme sa venovali zmenám v ostrosti videnia na blízke a stredné vzdialenosti, ktoré po štyridsiatke skôr či neskôr zastihnú každého. Dozvedeli ste sa, že dnešná očná optika ponúka účinné riešenia prostredníctvom širokej škály multifokálnych šošoviek. Ich používanie počas celého dňa bez ohľadu na typ činnosti je veľmi praktické a pohodlné, najmä ak sa veľa pohybujete, často striedate pobyt vonku a vnútri a čítate len krátko a príležitostne. V súčasnosti však väčšina ľudí trávi viac ako 6 hodín z pracovného dňa v interiéri – pracujú za stolom, za pultom, často čítajú, intenzívne používajú počítač, komunikujú s klientmi, alebo sa pohybujú v rámci menších miestností. Podľa prieskumov až 70 % z nich trpí bolesťami krku a ramien, mnohým bol potvrdený lekársky nález na krčnej chrbtici. Príčinou nesprávneho držania tela pri práci, predkláňania sa alebo neprirodzeného sklonu hlavy, ktorý namáha vaše krčné stavce, býva často neostré videnie. Zúžené a plytké zorné pole na blízke a stredné vzdialenosti pri používaní čítacích okuliarov alebo celodenných multifokálov vás núti často otáčať hlavu.
Ak ste sa pri tomto opise spoznali, alebo vám pripomína niektorého z kolegov, spravíte dobre, ak tento článok dočítate do konca. Pre ľudí vo veku 40+, ktorí sa nachádzajú prevažnú časť pracovného dňa vo vnútri, sú ideálne tzv. interiérové multifokály.

Japonský výrobca HOYA sa tematike interiérových multifokálov (nazývaných tiež „kancelárske“) dlhodobo intenzívne venuje. Vyvíjané produkty sa vzájomne dopĺňajú, reagujú na zvyšujúce sa požiadavky užívateľov.

  • ADDPOWER 60 – pre intenzívne čítanie bez bariér. Významne rozšíri zorné pole na čítanie a prehĺbi ho z bežných 30 cm na 60 cm bez akejkoľvek záťaže krčnej chrbtice.
  • TACT 200 – pre efektívnu prácu s počítačom. Širokú zónu ostrého videnia účinne predĺži až na 2 m, t.j. na najčastejšie využívanú „pracovnú vzdialenosť” v interiéri vrátane práce s počítačom.
  • TACT 400– ideálne pre dynamickú prácu v miestnosti. Určené pre všetkých, ktorí často striedajú pohľad na blízko a na vzdialenejšie predmety či osoby v miestnosti (do 4 m).
  • HOYALUX iD WorkStyle 200 / 400 – pre maximálnu interiérovú slobodu vašich očí. Najpokrokovejšie a ergonomicky najdokonalejšie interiérové šošovky vyrobené unikátnou japonskou technológiou. Vyznačujú sa najvyššou presnosťou videnia (až do hĺbky 2 m / 4 m) s extra širokým zorným poľom bez bočných skreslení. Vďaka metóde „kontroly stability videnia“ eliminujú pocity „plávania“ obrazu aj pri rýchlych zmenách pohľadu.

Pri výbere najvhodnejších interiérových multifokálov vám ochotne poradí váš optik. Doprajte si kvalitu, vaše oči si to zaslúžia.

Autor: Mgr. Diana Procházková