Danae Vision

Získate tak výhody dvoch obľúbených okuliarových typov v jednom a pridáte sa k nadmieru spokojným vodičom i znalcom kvalitných slnečných okuliarov. V okuliarových šošovkách DRIVEWEAR sú totiž unikátnym spôsobom spojené polarizačné aj „samozafarbovacie“ (fotochromatické) vlastnosti. Zaručia vám skvelý vizuálny komfort. A to aj za sklom vášho automobilu. Väčšina vodičov sa denne bráni slnečnému žiareniu dávkovanému cez čelné sklo prižmúrením očí alebo nepraktickým striedaním slnečných a čírych okuliarov. Súčasne však môže siahnuť po modernom optickom riešení s veľavravným názvom.

DRIVEWEAR, okuliarová šošovka budúcnosti, bola vyvinutá kombináciou dvoch najpokrokovejších technológií, aké dnes v očnej optike existujú. Proces meniaceho sa sfarbenia je založený na zdokonalenej technológii Transitions, ktorej fotochromatická vrstva pružne reaguje aj za sklom vášho vozidla. Doplnená o prelomovú polarizačnú technológiu NuPolar sa stane vašim želaným spoločníkom nielen za volantom, ale aj pri pobyte vonku. Polarizácia eliminuje rušivé svetelné odrazy od vodorovných plôch. Zabraňuje tak vnímaniu nepríjemnej žiary odrážajúcej sa od mokrej cesty, vodnej plochy alebo prednej kapoty auta, ktorá je neraz dôvodom havárií. Riziko oslnenia je najvyššie v dobe, kedy je slnko nízko nad horizontom – skoro ráno alebo neskoro popoludní, kedy spravidla cestujeme v dopravnej špičke. Polarizačné okuliare pomáhajú v taký čas predchádzať nehodám.

Svetelné podmienky na šoférovanie bývajú aj menej priaznivé: zamračené, dážď, hmla, nízka intenzita denného svetla. Vtedy potrebujeme okuliare, ktoré „handicap“ počasia zmiernia. DRIVEWEAR postupne zmení farbu do žlto-zelena, pričom si zachová vysoko účinnú polarizáciu. V šere i sychravom počasí preto zvyšuje kontrast a zlepšuje ostrosť videnia. Okuliare so šošovkami DRIVEWEAR sú ideálne pre aktívnych vodičov aj pre náročných nositeľov slnečných okuliarov. Vylepšia vnímanie farieb, znížia únavu očí, posilnia ich prirodzené schopnosti a zaistia optimálne videnie bez ohľadu na počasie. Ich kvalitu oceníte na cestách, v meste, v prírode či pri športe.

Výhody Drivewear

 

  • Okuliarová šošovka navrhnutá špeciálne na šoférovanie.
  • Unikátne spojenie polarizačného a fotochromatického filtra.
  • Reaguje na rôzne svetelné podmienky.
  • 100% ochrana pred UV žiarením.
  • Polarizačný filter eliminuje odlesky.
  • Posilňuje prirodzené schopnosti oka, vnímanie farieb a kontrastu.
  • K dispozícii bez dioptrií alebo v dioptrickom rozmedzí od –8,00 do +6,00.

Autor: Mgr. Mária Koporecová